11 Haziran 2016 Cumartesi

Cami kebir Mahallesi: Kayseri ilinde yer almakta olup, Yahyalı Merkez semtinde bulunan Cami kebir Mahallesi Yahyalı ilçesin bağlıdır. Cami kebir Mahallesi haritası konumu ise 38° 6' 3.7296'' Kuzey ve 35° 21' 35.9892'' Doğu . Cami kebir Mahallesi bağlı olduğu Yahyalı ilçe merkezine 0 kilometre mesafe uzaklıktadır. Cami kebir Mahallesi Kayseri şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 70 kilometredir.

Yahyalı Belediyesi Cami kebir ve Fevzi çakmak mahalleri sınırları içinde kalan dağbağlı mevkisinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm için çalışmalara başladı.
Yahyalı’nın modern bir şehir görünümü kazanması için kentsel döşünüm gerekli olduğunu belirten Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk  yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Öztürk “ TOKİ ile yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları son aşamaya geldi. Biz toki ile görüşmeden önce inşaat sektöründeki firmalarımız ve iş adamlarımızla kentsel dönüşüm için görüşmeler yaptık ama yapılacak projeye talip olan firma bulamadık. Kendi işçimiz, kendi ustamız, kendi esnafımız, kendi iş adamımız ekmek yesin istedik ama çok istekli olmadılar. Kentsel dönüşüm ile alakalı Toki’ den gelen uzmanlar projenin yapılacağı bölgede incelemelerde bulundular. Daha önceki yıllarda bu bölge için hazırlanmış ama hayata geçmemiş projeyi de yakından biliyorlar" dedi.
Başkan Öztürk, "Biz bu projeyi tekrar canlandırmış olduk. Dağbağlı bölgesinde kentsel dönüşüm ile 400 konut yapılacak. Bu konutlar üst gelir, orta gelir ve düşük gelir grubuna hitap edecek şekilde yapılacaktır. İçinde okulu, ticaret merkezi, yeşil alanı ve çocuk parkının yer aldığı kentsel dönüşüm projesi, 47.000 m²’si belediyemize ait toplam 84.000 m²’lik bir alanı kapsamaktadır. İnşallah burada belediyemize iyi bir gelirin de geleceğini ümit ediyorum. Allah nasip ederse önümüzdeki hafta pazartesi ön protokolü imzalamış olacağız. İlçemizde konut sıkıntısı var, insanlarımızdan talepte var. Kentsel dönüşüm yapılacak bölge meydanımıza çok yakın. İnsanlarımızın çok sevdiği ve şimdiden taleplerin olduğu bölgenin ayrıca çok güzel panoramik manzarası var. Hemşerilerimize şimdiden hayırlı olsun diyorum" diye konuştu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder